1. שבושים
  2. שמיניסטים יקרים,

שמיניסטים יקרים,

זהו! אתם גומרים את הישיבה התיכונית, את הלימודים, את הבגרויות ואת שנות ה"חינוך" שלכם. אתם חופשיים! נכון, יש לכם עדיין צבא, מה לעשות, זוהי המדינה שאנחנו חיים בה, ובכל זאת מייד אחרי הצבא תוכלו לעשות מה בראש שלכם: ללמוד אמנות יפנית, לטייל בהונדורס, או לכתוב ספרי בלשים; העולם פתוח לפניכם, היקום קורא לכם. אם בכל זאת מתחשק לכם לבוא ללמוד בישיבה, זה בגלל אחת משתי סיבות:

א. אתם חנונים! אתם עושים את מה שכולם עושים או את מה שההורים שלכם רוצים שתעשו.
ב. באמת מתחשק לכם להכיר את העולם של היהדות לעומק, ממש בא לכם ללמוד תורה.


לימוד בישיבה לא אמור להיות המשך טבעי של מסלול החינוך שלכם, אפשר להיות אדם דתי וסבבה גם בלי ישיבה (עובדה – הבנות מצליחות...) ההחלטה ללמוד בישיבה צריכה לבוא ממקום שבאמת בא לכם להשקיע ברצינות ביהדות שלכם. אם אתם עדיין קוראים את השורות האלו ובאמת רוצים לבוא לישיבה, והשאלה היא רק איזו...אז הנה כמה דברים שכדאי לכם לבדוק כשאתם מחפשים ישיבה:

א. ישיבה היא בראש ובראשונה מקום שבו לומדים, או יותר נכון, "לומדים איך ללמוד". קחו בחשבון שזה מה שאתם הולכים לעשות רוב הזמן בישיבה. המקום שתבחרו חייב להיות מקום שיפתח בפניכם את עולם הלימוד בצורה שתגרום לכם לאהוב את זה ולהתקדם בזה.

ב. ישיבה היא מקום דתי! דתי, למקרה ששכחתם, זה מישהו שמנסה להיות קשור לאלוהים. חפשו ישיבה שיש בה מקום לקב"ה, שמדברים עליו, שחושבים עליו ושמנסים להתקרב אליו.

ג. ישיבה היא לא רק מקום ללימוד והתקדמות, ישיבה היא גם מקום שחיים בו, גרים בו וצומחים בו. תנסו לחפש מקום שבו אתם מרגישים בבית. תבדקו אם אתם מתחברים לחבר'ה ולצוות ואם המקום הוא מקום שיאפשר לכם לפתח את עצמכם בכל כיוון אפשרי.

הדברים האלו נכונים לגבי כל מקום אליו תלכו לבדוק, אתם יכולים להשתמש בהם או להתעלם מהם, בכל אופן, הנה מה שיש לנו להציע לכם בשלושת התחומים הללו:

א. בישיבת תקוע אנחנו רואים בלימוד גמרא חלק מרכזי מחיים יהודים בעלי משמעות. המאמץ שלנו הוא ללמוד גמרא, להבין את הגמרא ו"להרגיש בבית" בגמרא. בנוסף יש בישיבה לימוד ועיסוק במגוון רחב של ספרים ונושאים כמו הלכה, תנ"ך, חסידות וקבלה. המטרה היא שכל אחד ימצא לעצמו את הספרים והנושאים שקשורים אליו, יאמץ אותם, יתקדם איתם ויוכל גם "לברוח" אליהם בהמשך החיים.

ב. לא, אתם לא תמצאו פה סולם שיוביל אתכם לשמיים או מישהו שייקח אתכם יד ביד אל האמת ואל האור. מה שכן תוכלו למצוא פה זה אוסף של אנשים שרוצים, או רוצים לרצות להיות קשורים יותר לקב"ה. אנשים שחושבים על זה, אנשים שמדברים על זה וגם אנשים ששומרים על זה בסוד...

ג. לגבי הנקודה השלישית, אין ברירה, תצטרכו לבוא ולבדוק, אתם תמיד מוזמנים.

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

כיפה, יהדות, פרשת שבוע, חגים,ביכורים