בית הספר היסודי 'אח"י תקוע' שוכן בסמוך לישיבת תקוע, ובין בית הספר לישיבה קיים שיתוף פעולה לאורך שנים. בבית הספר אוכלוסייה מגוונת: דתיים ושאינם דתיים, ותיקים ועולים חדשים. 
 
תלמידי הישיבה מחזקים ומתגברים את לימודי התורה בקרב תלמידי בית הספר במסגרת תכנית "חוזקות תורני" ומקנים להם כלים ללימוד התורה באווירת בית המדרש אשר איננה מוכרת לחלק מן התלמידים.
 
הפעילות כוללת לימוד בחברותות של מושגי יסוד ביהדות ולימודים סביב מעגל השנה, אירועים שכבתיים וסיורי סליחות בתחילת השנה יחד עם הורי התלמידים, אירוע חנוכה הכולל הופעה ולימוד משותף של תכנים שנלמדו יחד במסגרת החברותות וטיול מסכם שבמהלכו התלמידים מסיירים באתרי מורשת ומקיימים הלכה למעשה דברים שלמדו כגון: פעילויות התנדבות וחסד, תפילה על בקשת גשמים, ועוד.
 
במסגרת בית מדרש קהילה-ישיבה נערכות במהלך השנה פגישות עם הורי התלמידים, בהן מתקיימים לימוד בקבוצות ושיעור מסכם בנושאים כמו תפילה, גשם, חגים וחינוך ילדים.
תלמידי אח"י תקוע מתקדמים יפה ונהנים מאוד מן הקשר עם 'המורים' הצעירים והלא שגרתיים, אשר מנגישים את נושאי הלימוד באופן רענן וחביב, ולגבי תלמידי הישיבה – 'הלומד על מנת ללמד...'.
 
כיפה, יהדות, פרשת שבוע, חגים,ביכורים